Tusz HP 652. Mozna napełnić go w domu

Wiele tuszy do drukarek atramentowych to pojemniki jednorazowego użytku. Gdy skończy się tusz w takim pojemniku, nie ma możliwości jego powtórnego napełnienia. Taki pojemnik nadaje się wyłącznie do utylizacji. Wyjątkiem tu jest choćby tusz HP 652. Ten rodzaj pojemnika najczęściej ma pod naklejką otwory, przez które można wlać tusz i drukować dalej. Nie ma więc potrzeby kupowania kolejnego tuszu.

Warto jednak pamiętać, że tusz HP 652 nie może być napełniany w nieskończoność. Z reguły po kilku napełnieniach ulega awarii. Wtedy nadaje się tylko do utylizacji i rzeczywiście konieczny jest zakup nowego.

Tusz HP 652 zamiennik. Czy także można go napełniać?

Warto pamiętać, że do powtórnego napełniania najlepsze są tusze oryginalne. Tusz HP 652 zamiennik najczęściej otwory pod naklejką ma zasłonięte na stałe i nie ma możliwości dolania tuszu do takiego pojemnika, chyba, że ktoś pokusi się o nawiercenie takich otworów.

Chcąc napełniać tusze HP 652 warto wiec stawiać na pojemniki oryginalne. Taki tusz do drukarki HP 652 jest oczywiście nieco droższy, jednak wystarczy do kilkukrotnego napełnienia, więc w przeliczeniu koszty druku będą zauważalnie niskie. Samo napełnienie bowiem nie wiąże się z dużym wydatkiem. Tusz w buteleczkach jest bardzo tani, strzykawki niezbędne do napełnienia pojemnika również. Za kilkadziesiąt złotych można zakupić tusze w buteleczkach, który wystarczy nawet na kilka lat.

Napełnienie pojemnika jest banalnie łatwe

Tusz do drukarki HP 652 sprzedawany jest w mniejszych lub większych buteleczkach i kosztuje mało. Samo napełnianie pojemnika zaś jest bardzo łatwe. Wystarczy odkleić naklejkę i w każdy otwór, przy pomocy strzykawki z igłą, wlać kilka mililitrów tuszu. Warto pamiętać, by później strzykawki i igły jakoś oznaczyć i przy kolejnych napełnieniach używać zawsze tych samych strzykawek do tych samych kolorów tuszu.

W innym przypadku kolory tuszu w strzykawce mogą się zmieszać. Taki tusz wstrzyknięty do pojemnika umożliwi drukowanie, jednak kolory wydruku będą dalekie od oczekiwanych.

Tusze do drukarki HP 652 dostępne na DrTusz.pl.