Toner do drukarki – na co zwrócić uwagę?

Urządzenia drukujące cieszą się niesłabnącą popularnością. Wśród nich duże zainteresowanie przypada w udziale zwłaszcza drukarkom laserowym, które cechują się wysoką wydajnością oraz dobrą jakością wydruku.

Coraz częściej zastępują one drukarki atramentowe, które jeszcze kilka lat temu zdecydowanie przeważały. Urządzenia oparte o działanie lasera potrzebują nieco innych elementów, do sprawnej pracy. Wśród nich znajduje się toner do drukarki, pełniący funkcję tuszu. Jak go wybrać, aby cieszyć się wydrukiem na zadowalającym poziomie?


Toner, a rodzaj drukarki laserowej

Tonery, jakie znajdziemy w sklepach (takich jak ten: https://www.drtusz.pl/tonery-bebny-c-60000000003.html) sprzedawane są w odpowiednio zabezpieczonych kasetach. Dlaczego odbywa się to w taki sposób? Do wybranego modelu urządzenia drukującego dostosowany jest tylko jeden typ kasety, nie istnieją zatem tonery uniwersalne, co warto mieć na uwadze już podczas zakupu drukarki.

Ich koszt może się bowiem znacznie od siebie różnić, dlatego zakup urządzenia, które wymaga dokupienia droższego tonera, może okazać się nie do końca opłacalny. Tonery posiadają specjalne oznaczenia. Jak rozpoznać, który toner nadaje się do danej drukarki? Najlepiej zajrzeć do instrukcji obsługi bądź poszukać informacji w sieci. Musimy przy tym wiedzieć, że jeden typ tonera może być kompatybilny z kilkoma urządzeniami drukującymi.

Podobnie jak tusze, tonery do drukarki występują w różnych kolorach. Ich wydajność podawana jest w liczbie wydrukowanych przy ich użyciu stron. Dodać trzeba także, że wydajność tonera jest związana z wielkością kasety oraz samego urządzenia. Niewielkie drukarki laserowe cechuje zazwyczaj stosunkowo mała wydajność, która sprawdzi się na użytek domowy, ale niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem w biurze. Kupując toner przeliczmy zatem cenę wydruku pojedynczej strony.