Różne rodzaje tuszów do drukarek

Dwa z najpopularniejszych typów drukarek to drukarki laserowe i drukarki atramentowe. Drukarki te działają jednak inaczej i wymagają do działania określonych rodzajów tuszu do drukarek:

  • Drukarki laserowe wykorzystują toner w proszku
  • Drukarki atramentowe wykorzystują wkłady atramentowe wypełnione zabarwionym płynnym atramentem i dodatkami

Każdy rodzaj atramentu do drukarek ma swoją własną cenę i styl drukowania. Rozważ szczegóły dotyczące każdego rodzaju atramentu, aby podjąć decyzję o wyborze nowej drukarki lub upewnieniu się, że kupujesz odpowiedni atrament lub tusz do istniejącej drukarki.

Rodzaj tuszu do drukarki laserowej


Drukarki laserowe wykorzystują tusz do tworzenia obrazu na dowolnej wydrukowanej stronie. Polimery, związki organiczne i różne minerały są zwykle kluczowymi składnikami tonera do drukarek.

Jak to działa? Tusz to sproszkowany pigment, który przywiera do papieru po podgrzaniu.

  • Tusz do drukarki zapewnia wygodę i szybkie, precyzyjne drukowanie oraz doskonałą jakość zarówno obrazów, jak i tekstu.
  • Tusz nie wysycha, a materiał jest trwały przez wieki, dzięki czemu możesz drukować na żądanie, co wydaje się wieczne.
  • Porównując różne rodzaje atramentów do drukarek, tusz wydaje się być droższy, ale trwalszy, więc koszty początkowe często równoważą się, jeśli chodzi o żywotność wkładów z tuszem

Rodzaje atramentów do drukarek atramentowych


Drukarki atramentowe polegają na pigmentowanym lub barwionym tuszu do drukarek, który w dużej mierze składa się z pigmentu sadzy, środków suszących, spoiw, rozpuszczalników, środków chelatujących i innych składników.

-Drukarka atramentowa wystrzeliwuje krople atramentu na papier drukarki, aby odtworzyć obraz wysłany do drukowania. Krople atramentu są tak małe, że są mniejsze niż przekrój ludzkiego włosa. Kolory płynnie łączą się i zapewniają wysokiej jakości wydruki w żywych kolorach.
-Wydajność drukarki nie jest tak wysoka, jak w przypadku drukarki laserowej. Koszt za stronę drukarki atramentowej jest zwykle wyższy niż koszt za stronę w przypadku drukarek laserowych.
-Atrament we wkładach do drukarek atramentowych może wysychać, marnując pieniądze i powodując potencjalnie frustrujące sytuacje, gdy niemożność drukowania zostanie wykryta w nieodpowiednim czasie.

.