Jak działają laserowe drukarki?

drukarki laserowe

Laserowa drukarka podczas działania wykorzystuje diody LED i światło lasera. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jakie znajdziemy na rynku. Pierwsza drukarka tego typu powstała w 1977 roku i miała wysoką cenę. Była duża i nie nadawała się do małych pomieszczeń. Aktualnie producenci oferują kompaktowe i sprawne sprzęty, które wykorzystamy w każdym miejscu. Jak działają drukarki laserowe? O czym warto wiedzieć? Kiedy wybrać takie urządzenie?

Działanie laserowej drukarki

Drukarka tego typu działa na podobnej zasadzie, co kserokopiarka. Proces drukowania bazuje na kilku etapach. Ważnym elementem jest wałek, który pokrywa się materiałem elektryzowanym i światłoczułym. Ten element jest naświetlany światłem lasera i traci swój ładunek elektryczny w danych punktach. Do drukarki dodawany jest toner. Po procesie wywołania i przenoszenia toneru z wałka, dochodzi do utrwalenia obrazu. Przez rozgrzane wałki przechodzi papier, gdzie toner stapia się i jest umieszczany na kartce. Ostatni krok to wyczyszczenie światłoczułych wałków i pozbycie się elektrostatycznych ładunków. Cały proces następuje od nowa, zgodnie z kolejnym drukowaniem. 

drukarki laserowe

Nowoczesne drukarki laserowa

Nowoczesna laserowa drukarka cechuje się wydajnością i sprawnym działaniem. Możemy postawić na znane marki, które dają nam pewność niezawodnego sprzętu o wysokiej jakości. Zakupu dokonamy z łatwością w sklepie online. Drukarka tego typu jest stosowana na szeroką skalę w wielu firmach, biurach i urzędach. Sprawny sprzęt pozwala zachować komfort.