Czy wybór tuszu ma znaczenie?

Drukarka jest urządzeniem, które większość z nas posiada w swoich domach. Trudno także wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnych firm bez wysokiej jakości urządzenia wielofunkcyjnego. Na co dzień zachodzi przecież potrzeba wydruku wielu dokumentów. Podczas wyboru drukarki rzadko kiedy zastanawiamy się, na jakim tuszu pracuje. Czy ma to właściwie znaczenie i jak wybrać ten odpowiedni?

Tusz, a model drukarki


Tusz do drukarki powinien zostać ściśle uzależniony od jej modelu, chociaż w większości przypadków wystarczy zainwestować w tusz konkretnej marki. Jeżeli więc dysponujemy urządzeniem HP, to tusz do drukarki także powinien posiadać oznaczenie tej firmy. W praktyce nierzadko przekłada się to na wyższe wydatki, ponieważ oryginalne tusze mogą kosztować stosunkowo dużo.

Może się nawet okazać, że cena kilku wkładów, przerasta koszt zakupu drukarki. Z tego też względu, musimy zwrócić na to uwagę jeszcze na etapie wyboru danego sprzętu drukującego. W poszukiwaniu oszczędności, z pewnością natrafimy na zamienniki oryginalnych tuszu. Czy korzystanie z nich jest legalne? Jak zamienniki wpływają na pracę drukarki?

Zamienniki oryginalnych tuszy


Korzystanie z zamienników jest w pełni legalne, dlatego bez większego problemu znajdziemy je w sieci (np. pod tym adresem – https://www.drtusz.pl/tusze-glowice-c-50000000003.html) oraz różnego rodzaju sklepach stacjonarnych. Koszt takiego tuszu może być nawet 2-3 tańszy od oryginału. Czy jednak zapewnia wydruk takiej samej jakości? To zależy, nie wszystkie zamienniki gwarantują tak samo wyraźny i trwały wydruk.

Co więcej, ich stosowanie może sprawić, że w razie uszkodzenia drukarki, gwarancja nie zostanie nam uznana. Jeżeli jednak chodzi o to, czy mają one jakikolwiek negatywny wpływ na jej pracę, to odpowiedź brzmi przeczące. Stosowanie zamienników oryginalnych tuszy nie powinno doprowadzić do żadnych usterek. W naszej kwestii zależy już zatem, czy zechcemy się na nie zdecydować, cz postawimy na oryginalny tusz do drukarki.