Czy wybór tuszu do drukarki ma znaczenie?

Żadne urządzenia drukujące nie jest w stanie działać bez odpowiedniego rodzaju wkładu. W przypadku drukarek laserowych będzie to toner zaś atramentowych- tusz. Czy poszczególne tusze oferowane w sklepach rzeczywiście się od siebie różnią?

Dlaczego niektóre z nich kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, a cena pozostałych przyprawia o zawrót głowy?

Tusze oryginalne a zamienniki – co się bardziej opłaca?

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie koszty użytkowania, to nie ulega wątpliwości, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wybór zamienników oryginalnych tuszy. Ich cena jest zazwyczaj nawet dwa razy niższa, a wydajność kształtuje się na podobnym poziomie. Dlaczego zatem część osób nadal korzysta z tuszy oryginalnych? Wynika to przede wszystkim z zaleceń producentów urządzeń drukujących.

Jeżeli kupujemy urządzenia HP, to logiczne że dedykowany tusz także jest tej samej marki. Co więcej, większość producentów stara się zwalczać stosowanie zamienników, dlatego w przypadku ewentualnego uszkodzenia drukarki, gwarancja może nie zostać rozpatrzona, a jako powód podane zostanie właśnie korzystanie z nieoryginalnych tuszy.

Czy zamienniki faktycznie mogą wpływać na pracę urządzenia drukującego? Z pewnością mogą przełożyć się na lepszą lub gorszą wydajność, nie ma jednak dowodu jakoby mogły uszkodzić jej wnętrze i sprawić, że przestanie ono działać prawidłowo. 

Zamienniki tuszy i ich jakość

W przypadku zakupu zamienników bardzo ważne jest ich źródło. Jakość ma bowiem znaczenie pierwszorzędne. Przesadnie tanie zamienniki najprawdopodobniej nie zagwarantują nam wydruku na zadowalającym poziomie. Ponadto, nie wszystkie tusze oryginalne są tak drogie. Przykładem może być m.in. tusz HP 301, który doskonale łączy atrakcyjną ceną z wysoką wydajnością. Tusz HP 301 dostępny jest w kolorze czarny i często wybierają go osoby, które muszą drukować duże ilości dokumentów.

Tusze wysokiej jakości znajdziesz w sklepie Drtusz.pl